Příběh

Příběh
Jste bezejmenný policista, aktuálně pod vedením sličné agenty Chase Linh. Ta chce pomoci místní policii z Tri-City a Jacku Kellerovi (jeden z hlavních šéfu policie) vypořádat se s místními závodními syndikáty a hlavně, pašeráky aut do Ameriky.

 
DÁLE SPOILER!
 
    Začínáte v oblasti Palm Harbor, kde šéfuje Hector Maio a jeho pravou rukou je Zack, ten vás sice v lásce od začátku nemá, ale po pár závodech pochopí, že máte talent a tak k vám později přecejen respekt probudí. Také potkáte krásku Carmen Mendez, ta je automechaničkou u Hectora, na konci hry se o ní dozvíte, že studuje medicínu. Pro Hectora ukradnete celkem velké množství aut ale operaci je nutno prodloužit i do oblasti Sunset Hills. Proto musíte Zacka a Hectora (včetně některých jejich kumpánů) sejmou ze silnici a policejní sbor se o ně následně postará.
 
    V Sunset Hills vás kontaktuje neznámá žena, jakmile si získáte její důvěru tak se ukáže, že se jedná o Rose Largo, ďábelskou členku místního zločineckého syndikátu. Jejím partnerem je Freddie "Niklák" Rogers, ten si vás také neoblíbí podobně jako Zack, ale později vás překousne. Hlavní šéf je tady G-Mac, bývalý policista, kterému se znechutil život ve sboru. Někdy v této době se na scéně objevuje nějaký tajemný číňan/japonec Chau Wu, který má určité styky s Chase Linh. G-Mac vám zadá práci na ukradnutí 4 luxusních aut do 48 hodin. Pořídíte si i takové lahůdky jako McLaren F1, Pagani Zonda apod.. G-Maca naštve, že se Chau Wu plete do jeho záležitostí, protože obchod s Amerikou patří jemu. Proto ukradnete Chau Wuovo auto a nalákáte na sebe policisty, tím na něj strhnete pozornost.
 
    Dostáváte se postupně i do poslední části města. Chau Wu není zrovna rád, že přišel o jeho milované auto a tak vám přikáže ho získat. Tím pádem musíte odstranit ze silnic G-Maca, Nikláka i Rose. Jakmile se vám to podaří, Carmen vám ukáže celou hru hledané auto. Pod pohrůžkou zabití Chase vás Chau naláká k sobě i s autem. Bohužel se ukáže, že Chase zradila a celou dobu je spolu s Chau. Hledali jeden balíček, který byl právě v autě, které jste přivezli. Chase zabije Chau Wu spolu i s jeho kumpány a sama si balíček vezme. Na vás padla vražda a musíte uniknout policii. Jakmile se vám to podaří, je načase se očistit a zlikvidovat Chase. Bohužel se do cesty připlete spoustu policistů, Jack Keller je však naštěstí nablízko a po určitém čase se mu policisty podaří stáhnout. Můžete tak zlikvidovat v klidu Chase a dozvědět se, po čem tak dlouho šla, no vlastně se to nedozvíte. Alespoň si můžete užívat ve slunném Tri City s Carmen.