Mapa

Hra se odehrává ve veliké oblasti s názvem Tri-City Bay a je rozdělena na 3 části. Jednotlivé části (města) jsou od sebe dost vzdálené a jediné spojení je tu díky celkem 6 dálničním systémům. Oblast je velkou směsí měst z obou Undergroundů, Most Wanted a Carbonu.

Celé Tri-City je kompletně vymyšlené, ale svůj vzor našlo na několika místech v USA. Kopcovitá část je inspirována San Franciscem, rovinaté centrum podle Salt Lake City a malé asfaltové silničky v Mexiku. Mapa je nejrozlehlejší v historii všech NFS, jelikož otevřený svět obsahuje 160km silnic.

Palm Harbor

Oblast města ležící na dvou ostrovech. V části zarostlé palmami stojí řada věžáků. Ve zbylém prostoru se teprve staví a to nám přináší velké množství zkratek skrze staveniště. Díky tomu je tu i množství překážek, které můžete shodit na policii či protivníky.

Port Crescent

Průmyslová oblast s doky ve kterých kotví nejen námořnictvo, ale i rybářské várky. Mezi továrnami a přístavem se nachází velké množství zákoutí, které se dají využít pro schování se před zákonem.

Sunset Hills

Staré kopcovité město jenž se dá považovat spíše za typické předměstí. Malé dvoupatrové baráky lemující okresní silničky. Také je tu velké množství továren co potřebuje hodně elektřiny. Tu sem dodávají všudypřítomné sloupy elektrického vedení. I ty se samozřejmě dají využít při útěku před policií.

Gold Coast Mountains

Hory nejsou město a tak se nepočítají mezi oficiální části Tri-City. Je to tu samá klikatá cesta lemující hluboké kaňony a také pár majáků. Podobnost s horskou částí mapy z Underground 2 se nezapře.